مهمترین ویژگی های اخلاقی کارآفرین

ویژگیهای کارآفرین

با توجه به تجربیات انجام شده ، اینجانب در طول این 35 سال متمادی ، تنها افکار همراه شده ، با اخلاق مثبت می تواند روی ذهن نا خودآگاه کارآفرین اثر بگذارد . این واقعیتی است که احساس ، هیجان و اخلاق مثبت بر اغلب کارآفرینیکه موفق هستند حکومت می کند . اگر درست باشد که ذهن نا خودآگاه با سرعت بیشتری تحت تاثیر ارتعاشات فکری همراه شده با اخلاقیات مثبت و  هیجان کارآفرین قرار می گیرد .

برای اینکه کارآفرین موفقی شوید لازم است که با احساسات ، هیجانات و اخلاق مثبت یک کارآفرین آشنا شوید ، تا زودتر به اهداف عالی برسید .که من هشت مورد از ویژگیهای مثبت و منفی موجود بیان می کنم ، بدون آنکه کارآفرین  در آن نقش داشته باشد ، احساس منفی بر ارتعاشات فکری او جای می گیرد و به ذهن نا خودآگاه او هم میرسد . اما کارآفرین بایستی احساسات و اخلاقیات مثبت را به افکار خودش تزریق کند تا به نتیجه مورد دلخواهش برسد .

ویژگی مثبت کارآفریناین خصوصیات مثبت مانند خمیر مایه ترش در نان است . چرا که داشتن اخلاق مثبت یک کارآفرین را از حالت به القوه به نیروی به الفعل در می آورد . در این صورت متوجه می شویم که اخلاق مثبت کارآفرین با فکری که به همراه شده ، مهمتر از فکری است که از استدلال عقل و منطق کارآفرین سر چشمه گرفته باشد . و لذا کارآفرین آماده می شود تا گیرنده درون ذهن نا خودآگاه خود را سخت به کنترل در آورد و از آن برای ایجاد کسب و کار بهره گیرد . بنابر این لازم است که طرز کار این گیرنده درونی را بشناسید ، و باید به زبان او حرف بزنید ، در غیر این صورت حرف شما را نمی فهمد .حال اجازه بدهید که هشت احساس مثبت و منفی عمده را بر شماریم تا کارآفرین بتواند با شناسایی آنها از جنبه های منفی شان دوری کرده و از جنبه های مثبت شان استفاده کند .

هشت مورد از ویزگی مثبت یک کارآفرین

1- اشتیاق 2- ایمان 3- عشق 4- احساسات 5- اخلاق 6-تخیل 7- امید 8- دلگرمی

این هشت مورد که به آنها اشاره شده به نظر من از مهمترین ویژگیهای یک کارآفرین موفق میباشد که بایستی از آنها در جهت تلاش و کوشش خلاقانه در کارآفرینی استفاده کند .لذا باید توجه داشته باشد که تنها با اشراف و تسلط بر این احساسات پاک مثبت و دوست داشتنی می تواند از آنها به خوبی استفاده کند . به جزء این ویژگی های مثبت اشاره شده به سایر ویژگی های دیگر هم بایستی توجه گردد تا در هنگام اضطرار بتواند از آنها در ایجاد کسب و کار و در آمد به نحوه احسن بهر برداری کند .

هشت مورد از ویژگی منفی یک کارآفرین

1- ترس 2- حسادت 3- تنفر 4- انتقام 5- حرص 6- خرافات 7- خشم 8- تند خویی

ویژگی های مثبت و منفی نمی توانند به طور هم زمان ذهن کارآفرین را اشغال کند . هر بار فقط یکی از آنها  بر ذهن کارآفرین اشراف دارد . و این وظیفه کارآفرین است که کاری کند تا همیشه احساس مثبت و اخلاق نیکو در ذهنش حضور دائم داشته باشد . اینجاست که قانون عادت و تکرار کاربرد دارد .

لذا عادت استفاده همیشه از افکار مثبت و عالی را کارآفرین بایستی در خود ایجاد کند . و کارآفرین مطمئن باشد که سرانجام این ویژگی های مثبت چنان بر ذهن او تسلط خواهد یافت که به افکار و رفتار های منفی اجازه راهیابی به ذهن خود را  نمی دهد . چون اگر شما به هر دلیلی دعا می کنید ، اما نگرانید که با دعا به آن نرسیده یا می ترسید که دعایتان مستجاب نشود این دعا بی اثر و بی حاصل خواهد شد .

لذا در زمان دعا بایستی با دید مثبت در خواست کنید و مطمئن باشید که به اجابت می رسد . چون ذهن نا خود آگاه مانند واسطه ایست که دعا و نیایش شما را به شکل قابل درکی برای قدرت لایزاله الهی متصل  می کند . دعا را به خداوند می رساند و از او پاسخی در قالب برنامه دریافت میکند و کارآفرین بایستی این اصل را فراموش کند که تنها با خواندن یک کتاب دعا یا نیایش معمولی می تواند ارتباط میان ذهن کارآفرین و مبدا هستی برقرار کند و به تمام خواسته خود برسد . بلکه همانطوریکه قبلا اشاره شده بایستی با دیده مثبت خدا را بخواند و امیدوار باشد که خداوند دعا او را می شنود و به اجابت می رسد .

درباره نویسنده

من فرامرز بزرگی با بیش از ۳۵ سال تجربه موفق در حوزه کسب و کار در این وبسایت قصد دارم مطالبی بسیار آموزنده و کاربردی را با شما دوستانم به اشتراک بگذارم.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --